У ПОЛІКЛІНІЦІ ПРОВОДИТЬСЯ ЩЕПЛЕННЯ ВІД ГРИПУ 2018-2019

Вакцинація в поліклініці №8 триватиме до 6 грудня 2018 року включно. Для того щоб зробити вакцинацію від грипу пацієнтам необхідно звертатися до  лікаря-терапевта, з яким підписано декларацію на надання медико-санітарної допомоги. 

За повідомленням ВООЗ у сезоні 2018-2019 рр. в Україні очікується циркуляція штамів вірусів подібних до  грипу В / Colorado / 06/2017 у першу чергу, а також грипу А – H3N2 та H1N1.

Ці три вірусних штами  рекомендовані ВООЗ для включення до тривалентних протигрипозних вакцин. Саме від штамів названих трьох видів грипу буде проводитись щеплення в епідсезоні 2018-1019 рр.

Вакцинація проти грипу починається в Харкові традиційно в жовтні. Є кілька способів зробити щеплення:

  1. Можна купити вакцину в аптечній мережі самостійно. Щеплення Вам зроблять у поліклініці безоплатно.
  2. Звернутися за вакцинацією до приватних клінік, де вакцинація платна.

Навколо вакцинації традиційно маса чуток. Ми зібрали найпопулярніші і розібрали їх з лікарем-інфекціоністом КНП «Міська поліклініка №8» ХМР Інною Андрусович.

  1. У минулому році прищепився і відразу захворів. І навіщо потрібне таке щеплення?

Захворіти від щеплення неможливо, у вакцині немає живого вірусу. Є одне виключення – це назальная жива вакцина, але їй роблять щеплення тільки в особливих випадках. А в тій вакцині, що вводять внутрішньом’язово, живого вірусу грипу немає. Якщо ж відчуваєте симптоми нездужання після щеплення ( нежить, біль у  горлі), то, нагадуємо: у вересні-жовтні і так висока ймовірність захворювання на різні ГРВІ, і, якщо людина захворює, то часто підсвідомо намагається прив’язати хворобу до вакцинації, хоч вини вакцини у захворюванні немає.

Треба розуміти, що при дотриманні всіх правил вакцинації проти грипу погіршення здоров’я і підвищення частоти захворювання на грип не буде. При цьому захворювання на грип завдає захисним силам організму досить серйозної шкоди і боятися тут треба не вакцину, а сам вірус та ускладнення.

  1. Читав, що імунітет від грипу зберігається до трьох років, не буду робити вакцинацію в цьому році.

До складу вакцини фахівці щороку вводять матеріал тих штамів грипу, ймовірність появи яких в цей сезон максимальна. Їх завжди кілька, що збільшує шанс захистити організм. І щороку вони різні. На жаль, імунітет до грипу нетривалий: людина, отримуючи його від вакцини, зберігає імунний захист тільки один рік. А ось людина, яка перехворіла на грип,   зберігає імунітет до даного штаму до трьох років. Але, по-перше, ніхто не дасть гарантію, що саме той штам, яким ви вже перехворіли, прийде в цьому році. По-друге, ви ризикнете залишитися без захисту від грипу та отримати можливе серйозне ускладнення. Тому завжди бажано робити вакцинацію. По- третє будь-який штам вірусу може досить швидко модифікувати.

  1. Грип приходить взимку, навіщо робити щеплення у вересні/жовтні?

Кампанія з вакцинації проводиться з вересня по грудень, адже перед епідсезоном повинен виробитися захисний імунитет, що потребує на вироботку антитіл  від двох до чотирьох тижнів. Чим ближче до епідсезону проводити вакцинацію, тим вище ризик, що імунна відповідь не встигне виробитися.  Також слід урахувати, що часом хвиля грипу може пройти і раніше очікуваної. Наприклад, у минулому році хвиля захворюваності піднялася вже в середині листопада, накривши країну в грудні. А спад прийшовся вже на лютий. Тим часом чим ближче до епідсезону проводити вакцінацію, тіи вищі ризики, що імунна відповідь не встигне виробитися.

  1. Якщо вакцинуєшься, то точно не захворієш?

      Насправді прищеплюють людей не для того, щоб уникнути зараження, а для того, щоб  було менше ускладнень. Щеплена людина захворіти може. А значить, навіть після вакцинації не варто відмовлятися від інших заходів профілактики. У розпал епідемії можна носити захисні маски. Після відвідування громадських місць слід обов’язково мити руки з милом, а також промивати порожнину носа спеціальними засобами, які видалять з поверхні слизової віруси і бактерії. Для промивання підійде засіб на основі морської води.

Теги: , , , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222