ЯК УНИКНУТИ ОХОЛОДЖЕННЯ, ЗНАХОДЯЧИСЬ В УКРИТТІ. ПОРАДИ ЛІКАРЯ

Тисячі українців сьогодні змушені ховатися у підвалах та бомбосховищах, аби вберегти свої життя. Сидячи в укриттях, потрібно знати, як уникнути переохолодження, яке знижує захисні функції організму і може стати причиною загострення хронічних хвороб. 

Що вдягнути?

Не замерзнути у холодному приміщенні допоможе багатошаровість. Намагайтеся надягати кілька речей, не знімайте взуття, навіть якщо ви озброїлися теплими пледами. Будьте у шапці, щоб не застудити голову. Після закінчення “тривоги” поверніться додому та прийміть гарячий душ. Після чого одягніть теплий халат, шкарпетки та тапки. Подбайте про те, щоб не переохолодити нирки. У бомбосховищі сидіть на щільному покритті, утепліть зону попереку. Обмотайте її вовняною хусткою, а ноги накрийте ковдрою або спальником. Щоб захистити від переохолодження дітей, тримайте їх на руках, не дозволяйте сидіти на підлозі.

Як зігрітися у холодному приміщенні?

Можна нанести тонкий шар мазі, що зігріває, яка допоможе поліпшити кровообіг. З цією місією добре впорається “Діп Ріліф” або “Діклофенак”. А ось спиртових зігрівальних мазей краще уникати, тому що вони пересушують шкіру і можуть утворювати на ній тріщини.

Чи можна пити чай чи каву?

Ганна Красюк попередила, що чай та кава – це не найкращий спосіб зігрітися, адже за своїми властивостями ці напої мають властивість охолоджувати. Замініть їх на окріп або теплу воду. У термос із гарячою водою можна покласти лимон, мед або варення.

Що робити, якщо немає можливості прийняти душ?

Зараз дуже важливо дотримуватися гігієни, оскільки прийняти душ в умовах війни проблематично. Запасіться вологими серветками, придбайте серветки для інтимної гігієни. Обробляйте шкіру малюкам після туалету і зміни памперсів, щоб уникнути запалення, сверблячки, появи інфекцій.

Джерело: блог сімейного лікаря Ганни Красюк

Теги: ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222