пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

ЄДИНИЙ СПОСІБ ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ДИФТЕРІЇ І ПОПЕРЕДИТИ РОЗВИТОК НЕБЕЗПЕЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ – ВАКЦИНАЦІЯ

Зважаючи на поширення хвороби на території України, включаючи й Харківщину, її небезпечність та низький рівень охоплення населення щепленнями,  МОЗ наголошує на необхідності вакцинації дітей и ревакцинації дорослих, яка має проводитися кожні 10 років. Щеплення проводиться БЕЗОПЛАТНО.

Дифтерія не є тією хворобою, вакцина проти якої захищає на все життя. Для надійного захисту необхідно отримати всі дози вакцини, передбачені Календарем щеплень. Метою щеплення є створення антитоксичного імунітету проти дифтерії, що запобігає важкому перебігу хвороби.

Алгоритм проведення ревакцинації дорослих залежить від терміну, що минув з часу попереднього щеплення, і передбачає чіткі інтервали, а саме:

  • термін 10 років після проведення щеплення потребує робити його одноразово;
  • 11-15 років – дворазово (зараз та через півроку);
  • 16 років і більше – трикратно (зараз, через один місяць та через півроку).

Поліклініка №8 забезпечена  сертифікованою АДС-вакциною (анатоксин дифтерійно-правцевий) індійського виробництва.  Забезпечено дотримання холодового ланцюга – спеціальних умов транспортування та зберігання вакцин. Медичні працівники кабінету щеплення мають спеціальну підготовку і відповідну кваліфікацію.

Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції: болісні відчуття і припухлість в місці ін’єкції або невелике підвищення температури. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні і є значно нижчими, ніж ризик померти від дифтерії, яка є смертельно небезпечною — з 1000 інфікованих людей 50 помирають.

Врятувати життя інфікованого пацієнта може лише негайне введення антитоксичної протидифтерійної сироватки, хоча все одно лишається ризик смерті (близько 20%). При цьому питання забезпечення сироваткою, яку необхідно вводити при тяжких формах захворювання, наразі знаходиться лише в стані вирішення.

Ускладнення від дифтерії можуть призвести до блокування дихальних шляхів, пошкодження серцевого м’яза (міокардит), ушкодження нерва (поліневропатія), легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

НЕ НАРАЖАЙТЕ СЕБЕ І СВОЇХ БЛИЗЬКИХ НА НЕБЕЗПЕКУ!
ВАКЦИНУЙТЕСЬ ВЧАСНО!
З ПИТАНЬ ПРОВЕДЕННЯ ЩЕПЛЕННЯ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ЛІКАРЯ-ТЕРАПЕВТА, З ЯКИМ ПІДПИСАНА ДЕКЛАРАЦІЯ, ПОПЕРЕДНЬО ЗАПИСАВШИСЬ НА ПРИЙОМ

Детальніше про захворювання читайте у публікації фахівців на сайті поліклініки


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222