- Харківська міська поліклініка №8 - https://8pol.city.kharkiv.ua -

ЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ ТА РИЗИКИ НІКОТИНОВОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ 

Лікар-пульмонолог КНП «Міська поліклініка №8» ХМР Олена Михайленко пропонує відвідувачам сайту інформацію про електронні сигарети, які активно просуваються виробниками під гаслом безпечної альтернативи, і звертає увагу на неминучий розвиток хронічного бронхіту курця, яким страждають всі, хто не наважується відмовитися від куріння.

Електронна сигарета (англ. E-cigarette), – роз’яснює Вікіпедія – це електронний пристрій, що створює високодисперсний аерозоль (пар), призначений для інгаляції (вдихання). Може використовуватися як в якості засобу доставки нікотину (ЕСДН), так і для вдихання ароматизованого пара (аерозолі) без нікотину. Пар створюється за рахунок випаровування спеціально підготовленої рідини з поверхні нагрівального елементу і зовні схожий на тютюновий дим. Пристрій може бути виконано в самих різних формах, у тому числі і в формах, подібних до звичайної сигарети або курильної трубки.

Приймаючи рішення користуватися електронними сигаретами, кожен повинен усвідомлено підійти до цього заняття. Дуже важливо знати і прийняти до відома ряд застережень, на яких акцентують увагу фахівці:

Перехід на електронні сигарети сприяє виникненню нового, так званого дуального (подвійного) стилю куріння, тобто споживання електронних та звичайних сигарет одночасно. Ось, наприклад, дослідження [1], результати якого застерігають використовувати таку комбінацію, – наголошується на сайті МОЗ України:

Насторожує той факт, що у нашій країні майже кожен 5-й підліток (13-15 років) є споживачем електронних сигарет відповідно до результатів Глобального опитування [2] молоді щодо вживання тютюну проведеного у 2017 році.

Пасивне куріння електронних сигарет також є небезпечним. Використання електронних сигарет некурцями, особливо дітьми та підлітками, може призвести до виникнення нікотинової залежності та підвищує ризик почати курити звичайні сигарети. Небезпечним є і пасивне куріння е-сигарет, особливо для вагітних жінок та дітей.

Не шукайте легких шляхів кинути курити. Найкращий спосіб зробити це – відмовитись від куріння взагалі. Стаж куріння п’ять років і більше веде до розвитку хронічного бронхіту курця. Якщо Ви відчуваєте симптоми хронічного бронхіту, а саме: кашель з виділенням мокроти, що виникає переважно в ранковий час, відчуття браку повітря, рекомендуємо побувати на консультації лікаря-пульмонолога КНП «Міська поліклініка №8» ХМР.