Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

ЗДАВАЙТЕ КРОВ, НЕХАЙ У СВІТІ ПУЛЬСУЄ ЖИТТЯ!

Щорічно 14 червня у світі відзначається Всесвітній день донора крові. Метою цього Дня є підвищення обізнаності населення всього світу про потребу в безпечній крові та її продуктів для переливання, а також про важливість безоплатного добровільного донорства для національних систем охорони здоров’я.

У 2021 році Всесвітній день донора крові пройде під гаслом: «Здавайте кров, нехай в світі пульсує життя». Він передає важливий внесок донорів крові в порятунок життя одних і поліпшення якості життя інших.

Для забезпечення доступу до безпечної крові всіх, хто її потребує, всі країни повинні мати донорів, готових добровільно і безоплатно здавати кров на регулярній основі, особлива увага приділяється залучення до донорства молоді. Протягом усієї пандемії COVID-19, незважаючи на обмежені можливості пересування та інші труднощі, донори крові у багатьох країнах продовжували здавати кров і плазму для пацієнтів, які потребують переливання. Цей факт в період безпрецедентної кризи лише підтверджує важливу роль ефективно організованого активного добровільного та безоплатного донорства крові в забезпеченні безпечних достатніх запасів крові як в звичайні, так і надзвичайні часи.

Донором може стати практично будь-яка здорова людина у віці від 18 до 60 років, якщо вона не має протипоказань. Люди з масою тіла менше 50 кг або зрості менше 150 см допускаються до донорства в індивідуальному порядку лікарем-трансфузіологом. При цьому об’єм однієї донації не повинен перевищувати 12% об’єму циркулюючої крові. Стандартний об’єм заготівлі крові (донації) 450 ± 50 мл без урахування кількості крові, що взяли для аналізів (до 40 мл).

В середньому чоловік може здавати кров 5 разів на рік, а жінка – 4. Плазму можна здавати до 12 разів на рік.

Існують абсолютні протипоказання, що не дозволяють людині здавати кров: венеричні та інфекційні захворювання (ВІЛ-інфекція, СНІД, сифіліс, вірусний гепатит, туберкульоз, бруцельоз, тиф, лепра тощо), злоякісні пухлини і хвороби крові. Також не допускаються до донорства люди з органічними захворювання ЦНС, повною відсутністю слуху та (чи) мови, психічними захворюваннями, наркоманією, алкоголізмом, серцево-судинні хворобами, захворюваннями шкіри (псоріаз, екзема, різні дерматози), хронічними хворобами шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразка шлунка), захворюваннями печінки, жовчовивідних шляхів, нирок.

Донорам не рекомендується:

– Увечері напередодні здачі крові їсти жирну, смажену, гостру, копчену їжу, молочні продукти, олію, яйця, гриби, горіхи, банани, буряк.

– Вживати алкоголь менш ніж за дві доби (48 годин) до процедури.

– Приймати анальгетики та аспірин (ці речовини погіршують здатність крові згортатися)  менш ніж за три доби (72 години) до процедури.

– Палити менш ніж за годину до процедури.

– Здавати кров натщесерце. Вранці, в день здачі крові, рекомендується з’їсти нежирний вуглеводний сніданок (зварена на воді каша, сухе печиво) і випити велику кількість рідини (солодкий чай).

– Здавати кров при погіршенні стану здоров’я: озноб, запаморочення, головний біль, слабкість.

Для будь-якої здорової дорослої людини процес донації крові є безпечним і не завдає шкоди організму. Повторні донації крові сприятливо впливають на центральну нервову систему, а через неї на обмінні процеси в усьому організмі. За даними останніх досліджень, чоловіки, що здають кров, на 30% менше страждають захворюваннями серцево-судинної системи; в десятки разів менше схильні до інфаркту міокарду, крім того регулярна донація крові підтримує на належному рівні вміст холестерину, що, в свою чергу, попереджає розвиток атеросклерозу.

За даними КНП ХОС «Обласний Центр Служби Крові» за 3 місяці 2021 року по Харківській області заготовлено 7400 доз консервованої донорської крові, з цього  числа 1 165 доз у відділеннях трансфузіології м. Харкова. Загальна кількість донацій по області склало 7840, які проведені від 3 475 активних кадрових донорів і від 4 365 донорів резерву.

Здати кров в м. Харкові можна у відділеннях трансфузіології за адресами:

  1. КНП ХОР «Обласний Центр  Служби  Крові», ул.  Клочківська, 366,  тел.   337- 83-38 .
  2. ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. В. І. Ситенка НАМН України», вул. Пушкінська, 80, телефон для довідок 725-14-11.
  3. ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В. Т. Зайцева НАМН України», в’їзд Балакірєва, 1, телефон для довідок 349-41-44.
  4. КНП «Міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної допомоги ім. проф. А. В. Мещанінова» ХМР, провулок Балакірєва, 3-а, телефон для довідок 725-81-64.
  5. КНП «Міська багатопрофільна лікарня №18» ХМР, вул. Краснодарська, 104, телефон для довідок 725-51-19.
  6. КНП «Міська багатопрофільна лікарня №25» ХМР, пр. Олександрівський,122, телефон для довідок 725-09-69.

КЗОЗ «Харківський міський центр здоров’я»


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222