- Харківська міська поліклініка №8 - https://8pol.city.kharkiv.ua -

ПАТОЛОГІЯ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ – НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНА ПРИЧИНА ЗВЕРНЕННЯ ДО ЛІКАРЯ-ЕНДОКРИНОЛОГА

«Дані медичної статистики свідчать про значне поширення патологій щитовидної залози в Україні. На жаль, не є винятком і пацієнти району обслуговування нашої поліклініки, яка є однією з найбільших в Харкові», – інформує лікар-ендокринолог КНП «Міська поліклініка №8» ХМР Олена Христенко і звертає увагу на важливість збереження здоров’я щитовидної залози.

У практиці лікарської діяльності лікаря-ендокринолога нерідкі випадки, коли пацієнти звертаються до нього, попередньо побувавши у цілого ряду лікарів інших спеціальностей. І цьому є пояснення. Справа у тому, що в клінічних проявах щитовидна залоза «маскується» під інші захворювання.

Недолік тиреоїдних гормонів (гіпотиреоз) призводить до ряду симптомів, які плутають з іншими захворюваннями, а саме:
• слабкість;
• набір ваги або проблеми зі схудненням;
• сухе жорстке волосся або втрата волосся;
• непереносимість холоду;
• біль у м’язах.

Як показує практика, пацієнти далеко не завжди обізнані про профілактичні заходи щодо попередження патології щитовидної залози. Ця публікація повинна заповнити цю прогалину.

Слід врахувати, що гормони щитовидної залози діють на всі клітини тіла і впливають на такі процеси як робота серця, інтенсивність обміну речовин, ріст та інтелектуальний розвиток дітей.

Що робити, щоб уникнути захворювань щитовидної залози?

«З огляду на, що захворювання ендокринної системи в своїх проявах часто йдуть паралельними кроками, то не менш актуальною проблемою є проблема порушення вуглеводного обміну, зокрема цукровий діабет, – наголошує Олена Христенко. –
Тому як лікар-ендокринолог рекомендую пацієнтам регулярно проходити такі скринінгові обстеження, як перевірка глюкози крові, а також проходити ультразвукову діагностику щитовидної залози. Це дозволить якомога раніше виявити захворювання або запобігти їм».