Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

ПОТУРБУЙТЕСЬ ПРО САМОПОЧУТТЯ ПІД ЧАС СПЕКИ

Лікарі Центру первинної медико-санітарної допомоги КНП «Міська поліклініка №8» звертають увагу пацієнтів на необхідність дотримуватися певних рекомендацій у період спекотної літньої пори. Вони доступні і не потребують прикладання великих зусиль. При цьому є досить дієвими і сприяють збереженню нормального самопочуття. Просимо ознайомитися з тематичною підбіркою фахівців та використовувати ці поради  у повсякденному житті.

  1. Менше кави – більше води

Кава, алкоголь, солодкі напої – не найкращий вибір у спеку, а великі дози можуть призвести до зневоднення. Натомість пийте воду упродовж дня. Не орієнтуйтесь на норми – пийте, скільки хочеться. І нагадуйте про пиття вашій дитині, адже діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу і більше ризикують наразитися на зневоднення.

  1. Замість гарячої солянки – овочевий салат

Гаряча і жирна їжа – це додаткове теплове навантаження, яке вам точно не потрібне у спеку. Перейдіть на більш легкий раціон – холодний борщ чи окрошку, овочеві салати тощо. Крім усього, ви рідше включатимете плиту і в домі буде прохолодніше.

  1. Виключіть вентилятор і прийміть душ

Електричні вентилятори не допоможуть при температурі 30+. Більш надійний спосіб – прохолодний душ або ванна. Якщо у вас є кондиціонер – звісно, використовуйте його.

  1. Перенесіть прогулянки і тренування на ранок або вечір

Найбільш небезпечний час – з 10:00 до 16:00. Старайтесь залишатись у приміщенні.

Якщо тренуєтесь за високої температури – уважно стежте за своїм станом. Швидке серцебиття разом з відчуттям нестачі повітря, запамороченням – сигнал, що тренування треба негайно припинити.

  1. На вулиці:
  • Тримайтесь у тіні

Це найпростіший спосіб попередити сонячні опіки. Будьте обережні біля поверхонь, які відображають сонячні промені та/або швидко нагріваються, наприклад, піску чи води. Засмага – ознака того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання.

  • Одягайте легкий світлий одяг, головний убір та сонцезахисні окуляри

Одяг з щільно тканих матеріалів захищає найкраще (наприклад, котон, легкі бавовняні тканини). Окуляри мають бути передусім зручними, практичними і насправді захищати очі (100% UVA/UVB захист).

  • Використовуйте сонцезахисний засіб

Крем, спрей тощо широкого спектра дії (UVA та UVB) із SPF 15 та вище. Це треба робити також і в хмарні та прохолодні вітряні дні.

  1. Дбайте про тих, хто поруч

Ні за яких обставин не залишайте дітей чи домашніх тварин в автомобілі. Навіть, якщо виходите на хвилинку.

Що робити при перегріванні

Головне правило при перегріванні – негайно переміститись у прохолодне приміщення.

Серед теплових травм розрізняють:

  1. Теплові судоми, коли болісно скорочуються м’язи. Перемістіть людину у прохолодне місце, дайте випити прохолодної води, порадьте не рухатися, доки судоми не минуть. Викликайте екстрену медичну допомогу (дзвоніть 103), якщо: судоми не зникають довше однієї години, людина має проблеми з серцем, дотримується дієти із низьким вмістом солі.
  2. Теплове перевтомлення – нормальна або підвищена температура тіла, прохолодна, волога, бліда або почервоніла шкіра, головний біль, нудота, запаморочення або слабкість. Перейдіть у прохолодне приміщення, зніміть одяг, охолодіть потерпілого (компреси зі змоченою у воді тканиною), давайте пити холодну воду маленькими ковтками. Дзвоніть 103, якщо: є блювання, симптоми тривають довше за одну годину або погіршуються
  3. Тепловий удар –  висока температура тіла, іноді досягає 41°С, червона, гаряча суха шкіра, роздратованість, втрата свідомості, прискорене поверхневе дихання. Негайно телефонуйте 103. Поки чекаєте на медичну допомогу, перейдіть у прохолодне приміщення, зніміть одяг, охолодіть потерпілого (допоможуть холодна ванна або компреси зі змоченою у воді тканиною).

Бережіть себе!

Джерело: http://moz.gov.ua


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222