Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

Історія

КНП “МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА  №8” ХМР: МИНУЛЕ І СЬОГОДЕННЯ

Комунальне некомерційне підприємство “Міська поліклініка №8” Харківської міської ради (код ЄДРПОУ: 03293913) по праву є однією з найбільш авторитетних поліклінічних медустанов Першої столиці, і вже більше 30 років надає медичну допомогу харків’янам, які мешкають у найбільшому мікрорайоні Харкова, – Олексіївському житловому масиві. Про основні етапи становлення та розвитку поліклініки, про діяльність її колективу читайте у цій рубриці, що містить короткий екскурс в історію і розповідь про сьогодення.

Початок шляху

ДВА ПЕРШІ ДЕСЯТИЛІТТЯ

Історія нашої поліклініки веде відлік з березня 1984 року, коли після завершення будівництва в експлуатацію було здано сучасну 7-поверхову будівлю на проспекті Перемоги, 53. Це дозволило вирішити важливе соціальне завдання по забезпеченню поліклінічно-амбулаторними медичними послугами жителів Олексіївського мікрорайону, що з’явився тоді на карті Харкова (у попередні роки вони обслуговувалися у поліклініці, розташованій у пристосованому приміщенні, – на першому поверсі житлового будинку по вул. Клочківській).

За цей час поліклінікою №8 керували три головні лікарі, кожен з яких вніс вагомий внесок у її становлення та розвиток.

Дубинина (Medium)У період будівництва і введення в експлуатацію будівлі, а також на початку діяльності нової медустанови його очолювала головний лікар Ольга Петрівна Дубініна. За її керівництва закладалися організаційні основи роботи закладу, що стали надійним фундаментом для його подальшого розвитку.

Було створено три терапевтичні відділення, спеціалізовані служби, діагностичне відділення. Поліклініка оснащувалася необхідним устаткуванням, медичною апаратурою. З часом з’явилися відділення профілактики і жіноча консультація – це був перший досвід організації подібних структурних підрозділів у харківських поліклініках.

Сироштан (Medium)Кращі традиції в організації надання медичної допомоги населенню продовжила головний лікар Галина Миколаївна Сіроштан, яка працювала в 1989-1994 рр. За цей час розширився спектр медичних послуг. Було створено відділення відновного лікування, почав роботу денний стаціонар. Продовжилася комплектація відділень новою діагностичною апаратурою.

Чумаченко (Medium)З 1994 року колектив поліклініки №8 очолює Олена Станіславівна Чумаченко, яка почала працювати в цій медустанові дільничним терапевтом ще на етапі її будівництва. Кандидат медичних наук, депутат Дзержинскої районної в м. Харкові ради декількох скликань.
У 2011 році була удостоєна звання “Кращий головний лікар” у професійному конкурсі, започаткованому Харківською міськрадою; є лауреатом Всеукраїнського конкурсу “Ділова людина України” (2007 рік); удостоєна настільної медалі Федерації профспілок України за розвиток соціального партнерства. Неодноразово нагороджувалася почесними грамотами і дипломами: Харківського міського голови, виконкому Харківської міської ради, Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради, об’єднання профспілок Харківської області, Харківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України тощо.
У 2016 році їй вручена грамота Верховної ради України, в якій значиться: “За заслуги перед українським народом нагороджується головний лікар комунального закладу охорони здоров’я “Харківська міська поліклініка №8″, кандидат медичних наук Чумаченко Олена Станіславівна”. У цьому ж році головний лікар поліклініки удостоєна грамоти Міністерства охорони здоров’я України.

дост грамоты 01
дост грамоты 02
дост грамоты 03
дост грамоты 04
дост грамоты 05
дост грамоты 06
дост грамоты 07
дост грамоты 08
дост грамоты 09
01
02
03
04
05.
06

Поряд з нею – авторитетним лідером – багато років успішно працюють її однодумці, які успішно забезпечують відповідальні ділянки роботи.

Це заступник головного лікаря по медичній частині Александра Миколаївна Іговська, заступник головного лікаря по експертизі тимчасової непрацездатності Анжела Степанівна Мокан, заступник головного лікаря з економічних питань Тетяни Іванівни Дяченко, заступник головного лікаря по АХЧ Микола Йосипович Воронченко, головний бухгалтер Олена Анатоліївна Кокоровець, голова профспілкового комітету Ольга Петрівна Прасол, головна медична сестра Любов Іванівна Декань.

Їх зусиллями, а також завдяки внеску всіх членів колективу пройдені найважливіші етапи у розвитку медустанови, з якою вони пов’язали свою професійну діяльність. Показовою в цьому плані є реконструкція поліклініки, що завершилася в 2008 році.

Img006 (Medium)
Img007 (Medium)
Img008 (Medium)
Img009 (Medium)

Чумаченко (Medium)

На знімку: святкування 20-річчя поліклініки №8

Друге народження

РЕКОНСТРУКЦІЯ І КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ 2008 РОКУ

У складний для країни в економічному плані період з’явилося багато проблем, пов’язаних із утриманням будівлі поліклініки. “Я прийшла на роботу, коли поліклініка тільки будувалася, – згадує Олена Станіславівна Чумаченко. – Разом з колегами брала участь в суботниках. Усі ми прагнули, щоб наша медустанова якнайшвидше почала слугувати людям. Коли з плином часу все стало приходити у занепад, всім нам було дуже боляче й образливо. Сидіти склавши руки ми не звикли. Тому, як адміністратор, я зверталася з нашими бідами в усі інстанції”.

У 2008 році з метою поліпшення матеріально-технічної бази установи з міського бюджету було виділено 2 млн. грн. на капітальний ремонт фасаду з використанням сучасних матеріалів і заміною віконних блоків на металопластикові та на благоустрій території. Окрім цього, Дзержинскою районною в м. Харкові радою було виділено ще 200,4 тис. грн. для ремонту операційного блоку хірургічного відділення, кабінетів клініко-діагностичної лабораторії, процедурного кабінету денного стаціонару, коридорів і холу поліклініки.

При цьому і самі медики зробили багато, щоб у результаті першого, починаючи з 1984 року капітального ремонту, споруда їх «другої домівки» стала ошатною не лише зовні, але й всередині була зручною та комфортною для перебування пацієнтів. Так, за період, що передував 2008 року, за позабюджетні засоби було проведено ремонтних робіт на загальну суму близько 250 тис. грн. Проведена реконструкція і ремонт в євростилі кабінету мамографії, кабінету ультразвукового дослідження, операційної в лор-відділенні, палат денного стаціонару та ендоскопічного кабінету. Було відремонтовано відділення водолікування, басейн, зал ЛФК, придбані нові меблі.

“Це одна з найбільших поліклінік, яка завжди відрізнялася своїм професійним колективом, умінням і бажанням робити різноманітні види медичної допомоги. А тепер вона придбала ще і таке красиве вбрання. Безперечно, все це слугуватиме поліпшенню іміджу і самої поліклініки, і її працівників”, – зазначали численні гості, що приїхали 22 серпня 2008 року привітати колектив із завершенням реконструкції, яка співпала за часом зі святкуванням Дня міста.

Таким чином, до свого 25-річного ювілею, який відзначався в березні 2009 року поліклініка змінилася до невпізнання, радуючи усім, хто в ній лікується і працює, прекрасним оновленим виглядом.

фасад 2008(Medium)
клумба

День сьогоднішній

ЧЕТВЕРТЕ ДЕСЯТИЛІТТЯ НА ВАРТІ ЗДОРОВ’Я ХАРКІВ’ЯН

Почесний статус провідної лікувально-профілактичної установи Шевченківського району і Харкова, високі рейтингові місця у міській сфері охорони здоров’я, численні нагороди, а найголовніше – добрі відгуки і слова вдячності пацієнтів, – усе це сьогоднішній день поліклініки №8 і результат роботи її колективу, який налічує більше 300 співробітників – лікарів, медичних сестер, молодшого медичного і адміністративного персоналу.

Свідоцтвом високого рівня кваліфікації, фахівців, що працюють тут, є наступні показники: 85 відсотків лікарів і 78 відсотків середнього медичного персоналу має вищу і першу кваліфікаційні категорії, у поліклініці працює 6 кандидатів медичних наук.

Сьогодні КНП “Міська поліклініка №8” Харківської міської ради (до 2018 року – КУОЗ “Харківська міська поліклініка №8”) – це сучасна лікувально-діагностична установа на 850 відвідувань у зміну, яка надає медичну допомогу майже 80 тисячам дорослого населення по 27 лікарським спеціальностям.

Починаючи з 2000 року, поліклініка має вищий рівень акредитації, який неодноразово підтверджувався у наступні роки (зокрема, в 2003, 2007 рр., останній раз – у листопаді 2015 року).

До структури установи входять три терапевтичних відділень, що обслуговують 40 дільниць, хірургічне, неврологічне, рентгенологічне відділення, відділення профілактики, відновного лікування і функціональної діагностики, жіноча консультація, відділення медичної статистики. Працюють клініко-діагностична лабораторія, кабінети “вузьких” фахівців: онколога, кардіолога, ендокринолога, інфекціоніста, проктолога, уролога, ревматолога, психотерапевта, гастроентеролога, травматолога, лазеротерапевта, пульмонолога, онколога, голкорефлексотерапевта, жіночий і чоловічий оглядові кабінети.

У поліклініці успішно функціонує денний стаціонар на 57 ліжок, що працює у дві зміни (він найбільший серед денних стаціонарів Харкова). Тут надається допомога пацієнтам із захворюваннями терапевтичного, кардіологічного, неврологічного, хірургічного, гінекологічного профілів і вагітним жінкам.

В установі є басейн і водолікарня, в яких проводиться оздоровлення пацієнтів, зокрема, майбутніх матусь. Також функціонує спелеокамера, де створений ефект соляного мікроклімату, який сприяє лікуванню низки захворювань, до послуг пацієнтів – магнітотерапія на апараті Magnet BTL – 5000.

У поліклініці працюють школи “Репродуктивного здоров’я”, “Разом до здоров’я”, “Артеріальної гіпертензії”, “Школа навчання хворих на цукровий діабетм “. Поліклініка є активним учасником міських програм: “Здорова мати – здорова дитина”, “Репродуктивне здоров’я нації”.

Саме у поліклініці № 8 почато проведення мамографічного обстеження жінок, які проживають у районі (це перший подібний досвід для амбулаторно-поліклінічної ланки в місті Харкові і Харківській області).

Останній пілотний проект, місцем проведення якого вибрана наша поліклініка – проект “Електронна реєстратура”, що стартував восени 2015 року. Його результати – створення сучасного колл-центру, нового веб-сайту, надання пацієнтам можливості записатися на лікарський прийом і викликати лікаря додому онлайн – через Інтернет. З’явилося більше комп’ютеризованих робочих місць, створені передумови для відходу від рутинного способу ведення документообігу.

Успішне завершення проекту, який був реалізований за сприяння Харківського міського голови Геннадія Кернеса, за партнерства Департаменту охорони здоров’я Харківської міськради і КП “Харківський інформаційний центр” – дозволив розповсюдити цей позитивний досвід на інших комунальні поліклініки Харкова.

За останні роки, незважаючи на недостатнє фінансування, продовжує удосконалюватися матеріально-технічна база поліклініки. Поповнюється перелік наявного сучасного діагностичного і лікувального устаткування, що дозволяє піднімати рівень надання медичної допомоги, робить її ефективнішою. Завдяки цілеспрямованості медичних працівників, які працюють з великою віддачею, впроваджуються нові ефективні методи лікування і профілактики різних захворювань.

КНП “Міська поліклініка №8” ХМР заслужено є визнаним зразком амбулаторно-поліклінічної медустанови у всеукраїнському масштабі, як за своїм виглядом, так і по організації та змісту роботи, що проводиться в її медичними працівниками.

Більше про сьогоднішній день нашої поліклініки – в рубриках сайту “Наші досягнення”, «Структурні підрозділи», «ТОП-послуги», «Громадські формування», «Новини поліклініки».

02 (Large)
03 (Large)
04 (Large)
05 (Large)
06 (Large)
07 (Large)
08 (Large)
09 (Large)
10 (Large)
11 (Large)
12 (Large)
17 (Large)
13 (Large)
14 (Large)
15 (Large)
16 (Large)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
DSC 0797. (Medium)
DSC 1069 (Medium)
DSC 1206 (Medium)


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222