Спелеотерапія

Спелеотерапія (грец. Speleon – печера, therapia – лікування) – немедикаментозний спосіб лікування, суть якого полягає у лікуванні тривалим перебуванням в умовах своєрідного мікроклімату печер, гротів, соляних копалень, шахт.

Історія цього методу йде в глибину століть. Так, у древніх писаннях Індії розповідається, як місцеві воїни відновлювали сили у підземних соляних печерах. У Європі вперше почали застосовувати «соляне» лікування в середині 19 століття в Польщі, після того, як терапевт Ф. Бочковський зробив відкриття: у шахтарів які  працюють в соляних шахтах, ніколи не було хворих на бронхіальну астму.

Однак не у кожному регіоні України є соляні шахти або печери. Тому була створена методика галотерапії, завдяки якій штучним чином відтворюється мікроклімат, схожий з мікрокліматом соляних шахт.

Даний метод заснований на цілющих властивостях солі, дрібні частки якої розпиляються у вигляді сухого аерозолю і проникають в найвіддаленіші відділи бронхіального дерева, надаючи іммуномоделюючу, бронходренажну, протизапальну дію, зменшують бронхоспастичний компонент.

Спелеотерапія або галотерапія, як окремий метод лікування або у складі комплексної терапії, показана хворим на бронхіальну астму у легкій і середньоважкій формах, хворим на хронічний бронхіт, поліноз, алергічний риносинусит, та хворіючих на пневмонію у період одужання.

Протипоказаннями є важка форма бронхіальної астми та важка форма гіпертонічної хвороби, дихальна недостатність.

У КНП «Міська поліклініка №8» ХМР є соляна кімната – спеціально обладнане приміщення, призначене для проведення процедур галотерапії.

Отримати направлення на дану процедуру Ви можете у лікаря – пульмонолога, дільничного терапевта або фізіотерапевта.

Телефон відділення відновного лікування, у структурі якого знаходиться соляна кімната: 725-11-43

На знімках: сеанс у соляній шахті проводить медична сестра Ірина Рябініна

DSC 1376. (Medium)
DSC 1349. (Medium)
DSC 1362. (Medium)

Запись на прием
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222